Волинська обл., с.Рованці, вул.Світла 1
‎0979850019 0504381102
Пн-Пт 08.00-18.00 Сб 08.00-14.00

Останні новини

Цегла гіперпресована облицювальна

У сучасному будівництві межа між сферами застосування різних груп матеріалів скорочується високими темпами. Багато в чому цьому сприяє впровадження нових технологій у виробничі процеси. Традиційний цегла зазвичай асоціюється з кладкою стін і перегородок. Функція ж облицювальних компонентів відводиться плитковим виробам, сайдингу і деревині. При цьому цегла гіперпрессованний облицювальний здатний виконувати і завдання декоративного оздоблення, і забезпечувати міцність формованих стін. Методи його виготовлення мають ряд суттєвих відмінностей від виробництва звичайного цегли, що і визначило унікальні якості даного матеріалу.

Виробництво здійснюється за технологією гіперпресування. У спеціальних прес-формах під тиском понад 20 мПа забезпечується ущільнення цементно-мінеральної суміші для цегли. У виробництві використовується спеціальне обладнання для гіперпресованого цегли, за рахунок якого формується конвеєрна лінія. У стандартний перелік таких агрегатів входять наступні:

 • головна установка для здійснення процесу гіперпресування (прес);
 • бетонозмішувач;
 • конвеєрна лінія;
 • установка для різання цегли;
 • формовочная оснащення для цегли з фаскою.

Особливістю даного методу виготовлення є високе навантаження на сировинну масу, з якої в подальшому виходить високоміцний гіперпрессованний цегла. Технологія практично виключає збереження пустот, що позначається на твердості і довговічності матеріалу. Почасти ефективність технологічного процесу підвищується за рахунок поділу процесів дроблення і змішування.

Велика частина сировини для виготовлення цегли методом гіперпресування - це шлаки і відходи. Зокрема, використовуються продукти переробки металургійних комбінатів, азбоцементних заводів, електростанцій і гірничо-збагачувальних підприємств. Порядку 10% складу формують мелкопомолотого породи вапняку з включенням води і цементу. Решта частки, з якої складається цегла гіперпрессованний, включає мармури, доломіт, ракушечники, травертини та інші елементи. За складом можна простежити відмінності даної технології. Так, в порівнянні з виробництвом керамічної цегли Сформовані вироби не проходять випал і не сушаться. Якщо ж проводити порівняння з виготовленням силікатної цегли, то можна відзначити відсутність в складі піску.

Звичайно, споживачі в масі своїй не вдаються у тонкощі технологічних процесів і відразу звертають увагу на те, якими характеристиками має цегла гіперпрессованний для облицювання. Отже, серед технічних показників варто відзначити наступні:

 • оказники міцності варіюються від 100 до 400 кг / см2;
 • маса в середньому становить 2000 кг / м3;
 • здатність до водопоглинання - 3-7%;
 • морозостійкість - 300 циклів;
 • вогнестійкість відповідає групі негорючих матеріалів;
 • низька теплопровідність, показники якої відповідають спеціальним теплоізолятором.

Незважаючи на певні складності технологічного процесу виготовлення, виробництво дозволяє випускати різні моделі цегли. У плані експлуатаційних властивостей сам матеріал залишається колишнім, однак конструкційні та текстурні якості досить сильно відрізняються. На будівельному ринку можна зустріти цеглу гіперпрессованний облицювальний в наступному асортименті:

 • Колотий. Має специфічну текстуру, що імітує відколи.
 • Фігурний. Може мати форму різних геометричних фігур, що підвищує естетичні достоїнства облицювання.
 • Повнотіла. Має високу міцність і підходить для традиційної кладки.
 • Пустотіла. Зазвичай використовується для декоративної зовнішньої обробки з функцією утеплювача.

Також варто відзначити, що цегла гіперпрессованний випускається в різних кольорах, що істотно розширює можливості естетичного оформлення будівель. Стандартними для такого цегли є жовтий, червоний і зелений відтінки.

Розглядаючи варіант придбання гіперпрессованний виробів, багато хто стикається з питанням про те, чому ж цей матеріал відрізняється від звичайної цегли. За великим рахунком він виграє в двох якостях. Це довговічність і естетичні властивості. Очевидно, що цегла гіперпрессованний при своїй щільності забезпечить будівлі високу надійність. Про це говорять не тільки виробники, а й будівельники, які брали даний матеріал.

Декоративність, різноманітність текстур і фактур також є важливою перевагою. Адже неспроста така цегла використовують не тільки приватні домовласники, а й забудовники великих торгових центрів. Респектабельний зовнішній вигляд можна отримати і за допомогою інших матеріалів, але далеко не кожен з них здатний забезпечити схожі показники міцності і надійності.

Всі новини